TUCEKSTAV s.r.o.
V Záhybu 747 | Praha 4 - Hrnčíře, 14900| 777 809 447

Solární systémy


Solární systémy Stibel Eltron

Plochý kolektor SOL 27 plus

Kolektor využívá vysoce selektivní celoplošný absorbér s vrstvou oxidu a nitridu titanu. Díky přípojkám v horní části kolektoru je možná montáž více kolektorů vedle sebe s malými nároky na plochu. Naletované připojovací vsuvky 3/4" umožňují rychlé a bezpečné hydraulické připojení. Kolektor chrání 4 mm silné rastrové bezpečnostní sklo. Ve spojení s odpovídajícím připevňovacím materiálem je možná instalace jednotlivých nebo několika vedle sebe uložených kolektorů. Provoz kolektorů s již připravenou směsí H-30 L zajišťuje nezámrznost systému i provozní odstavení při přehřátí.

Solární regulátory SOM

Teplotně diferenční regulace s plastovým krytem s nastavitelným omezením teploty do 90°C. V nabídce jsou přístroje pro řízení jednoho až tří odběrů. Součástí regulátorů jsou 2-4 teplotní čidla.

Solární stojaté zásobníky

Ocelová nádrž s dvojitou vrstvou speciálního emailu vybavená ochrannou anodou, teploměrem, zaslepovací přírubou (revizní otvor). Tepelná izolace z Polyuretanu o tloušťce 75 mm. Dva vestavěné tepelné výměníky (spodní pro solární systém, horní pro dohřev).

Další dokumenty: Solární systémy Stiebel eltron


Solární systémy Thermo solar

Slovenský výrobce slunečních kolektorů firma Thermo-solar jako jediná na světě vyrábí ploché vakuové kolektory, které dosahují vysoké účinnosti i v zimním období.

Dlouhá životnost všech kolektorů (min. 25 let) a vysoká účinnost je zaručena použitím korozivzdorných materiálů a aplikací selektivní konverzní vrstvy na absorbér kolektoru. Záruční doba 5 let a snadná montáž jsou jedním z dalších důvodů pro jejich široké uplatnění.

Kvalita slunečních kolektorů HELIOSTAR byla potvrzena certifikátem ze zkušebního ústavu ES v Rapperswilu ve Švýcarsku. Jejich parametry jsou tedy známé a lze je bez obav použít.

Typové řady thermo-solar: velikost 1040*2040mm, váha 43kg - 48kg (podle typu).

  • Řada H200 - pro seriové zapojení max. 4 kolektorů
  • Řada H202 - pro paralelní zapojení max. 8 kolektorů
  • Řada H320 - pro horizontální umístění
  • Řada H380 - pro samotížné systémy bez oběhového čerpadla
  • Řada H400 - vakuové kolektory se zvýšenou účinností a životností

Další dokumenty: Thermo solar